Zaangażowanie w życie lokalnych społeczności wzmacnia naszą reputację, buduje dobre relacje oraz inspiruje do podejmowania działań przez pracowników. Wspieramy liczne akcje, inicjatywy ważne dla mieszkańców Zawiercia i okolic oraz pasje naszych pracowników. W ostatnich latach mieliśmy okazję wesprzeć finansowo i uczestniczyć w sztafecie Business Run Katowice, wesprzeć półmaraton w Zawierciu, charytatywną akcję jednego z pracowników CMC – „Patrząc w góry 1100 km dla Nicole”.

Wspieramy lokalne instytucje i organizacje: Państwową Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą CMC, akcję charytatywną “Szlachetny Dar”, Stowarzyszenie "Amazonki", Fundację „Pomoc Rodzinie”, Szpital Powiatowy w Zawierciu oraz wiele innych w zależności od bieżących potrzeb.

Corocznie od kilkunastu lat w sobotę przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia organizujemy na terenie Zawiercia akcję „Mikołaje CMC”, podczas której nasi pracownicy w strojach Mikołajów rozdają zawierciańskim dzieciom maskotki i słodycze. Mikołaje pojawiają się w rejonach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców Zawiercia, aby obdarować jak najwięcej dzieci.

Lokalnie wspieramy drużyny sportowe (jesteśmy sponsorem tytularnym), które mają rzeszę fanów wśród naszych pracowników:

  • klub siatkówki męskiej grający w PlusLidze - Aluron CMC Warta Zawiercie
  • klub piłki ręcznej grający w I lidze - Viret CMC Zawiercie

Wiemy, że wielu mieszkańców Zawiercia oraz naszych pracowników całym sercem aktywnie kibicuje lokalnym drużynom sportowym, a szczególnie naszemu klubowi siatkarskiemu. Wielu z nich aktywnie działa w klubie kibica „Jurajska Armia” (nazwa pochodzi od regionu, w którym położone jest Zawiercie – Jura Krakowsko-Częstochowska), będącym przykładem świetnej oddolnej akcji mieszkańców, którzy zjednoczyli swoje siły i w sposób bardzo profesjonalny i oddany kibicują swojej drużynie nie tylko w lokalnych meczach, ale również wyjazdowych

 

druzyny-sportowe-01
druzyny-sportowe-02